czwartek, 21 maja 2009

Imieninowe home SPA


Witam
Nadszedł maj, a z nim pełnia wiosennej weny i okazja by się wykazać :) Z nadejściem wiosny w mojej okolicy pojawia się pogoń za idealnym ciastem "na okazję": Wielkanoc, Dzień Matki), a co najważniejsze...


...urodziny i imieniny!!
Z urodzinami miałam siupy nie z tej ziemi - słodkości miło zaległy w przynajleżnym im miejscu, ale nie były fotogeniczne ;(
Co innego z imieninami - miałam czas by wykombinować motyw przewodni, jak również zgomadzić ...skarby? .... ee to chyba smoczyca we mnie się obudziła ;)


.. lukry plastyczne, perełki, brokaty - wszystkie jadalne spacjalności, których poza Internetem nie uświadczysz ;)
Jakiś czas temu siostra z wysp przesłała mi kartkę pt. "damulka w wannie"(bla bla.. Lady Di.. bla bla.. lets do some luch together.. bla bla.. have u herd de news?... bla bla.. Lady Di.. bla bla). Wtedy chodziło w pracę w domu: "perfekcyjnie radzi sobie z realizacją powierzonych jej zadań" hehehe w naszym CV każda z nas to ma, hmm?


Teraz gdy już mam "realizację powierzonych jej zadań" co raz częściej myślę o wyskoku na coś naprawdę relaksującego. Po prostu należy mi się coś naprawdę luksusowego, taka "górna półka" na odkręcenie tygodniowych stresów...
.. i wiecie co? Teściowa zrobiła mi super prezent - zabrała małego na cały dzień, więc mogłam swobodnie oddać się swojej sugarcraftowej pasji... TA-DA..
Zabawy z fondantem - operuje się tą materią jak plasteliną czy też modeliną. Najpierw trzeba kupić gotowy kolor (tu: RegalIce - czerń, czerwień, ciepły brąz, granat) lub duzo tańszą wesję: biały + kolor w paście (Wilton).


Ile potrzeba? Mozna posiłkować się gotowymi przepisami lub wziąść "na oko". Ciepło dłoni zmiękcza i uelastycznia fondant. Jak klei się do rąk, to wystarczy odrobinę podsypać cukrem pudrem. A reszta to juz naprawdę zalezy tylko od inwencji własnej.


Co jeszcze? Perełki cukrowe multikolorowe i w najróżnijeszej wielkości, jadalne flamasty i kolory w paście Wiltona do malowania mikrodetali. I gwóźdź programu jadalny zel z brokatem "do napisów" - akurat do tego zadania nie bardzo, ale na wypełnienie wanienki - jak najbardziej.


Oki, to tyle na dziś. Pora coś ukroić do kawy i ...chlupnąć do wanny!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czy zostawisz ślad pod tym postem?