piątek, 21 sierpnia 2009

...origami / pudełka

PUDEŁKATyle słodkości jest na blogach, że możecie być zainteresowani własnym pudełkiem na ich przechowywanie. W dużej bombonerce mam oczywiście czekoladki, ale w tej mniejszej schowałam same tylko fondantowe ozdóbki tortowe - miniaturowe czarne róże i fiołkowe fiołki :)

Pudełka te są bardzo trwałe, trzy-latko-odporne ;), gdyż mają po dwie warstwy papieru w każdej ze ścianek, a dodatkowo jeszcze "wspornik" w środku. Jak widać na jedno pudełko potrzebne są aż trzy arkusze papieru. OK, kwadraty. Niestety nie widać na tym zdjęciu, że większe pudełko powstało z błyszczącego arkuszu A4 [można zauważyć poblask na blacie stołu].

Mniejsze pudełko powstało ze zwykłych karteczek notatkowych. Uważam, że najlepszy efekt daje kontrastowa "wkładka" organizująca wnętrze pudełka.

Ostatnie, ale nie mniej ciekawe origami powstało z prostokątnego arkusza papieru pakowego. Te urocze tulipany aż proszą się o jakieś drobiazgi, czyż nie? Ten wzór idealnie "wychodzi" z kartki kolorowego papieru A4 - powstaje mała i zgrabna torebeczka prezentowa. Najpiękniejsze w niej jest to, jak łatwo dopasować ją i do drobiazgów [fasolki wszystkich smaków] i do większych prezentów [np. butelka dobrego wina]. Dno jest poczwórnie wzmocnione, boki podwójnie, a całość zamyka zgrabny klips.

Warto jeszcze podkreślić, że każdy z powyższych wzorów naprawdę łatwo zaadaptować do właściwie wszystkich prezentówi każdej okazji. Oczywiście wagę uroczystości podkreśli wybór /ulubionego/ motywu na papierze - ozdobnych papierów pakowych ci u nas dostatek :)


1 komentarz:

  1. a jak wykonać takie pudełko na czekoladki??

    OdpowiedzUsuń

Czy zostawisz ślad pod tym postem?