sobota, 13 lutego 2010

Detektyw W. na tropie

Witam,

Annar postawiła mnie do odpowiedzi, pewnie za to , że przypomniałam jej stare licealne dzieje haha

Już od jakiegoś czasu przemykają po blogach, które odwiedzam, serie pytań nt. książek. Z tego, co widziałam to:
- blogerka odpowiada na pytania, konkretnie trzy;
- zadaje swoje pytania, konkretniej trzy;
- wysyła je w świat, do ilu? trzech? innych blogujących osób.

Zanim pokażę pytania od Annar pochwalę się, że mam trochę wolnego czasu by zbadać wcześniejsze losy tego specyficznego łańcuszka. I wytropić nowe osoby, które jeszcze się w łańcuszku nie ujawniły.

OK, chwila prawdy..

A teraz lista  pytań Annar:

Co sądzisz o książkach do słuchania ( audiobooki) ?
Kiedyś myślałam, że to wygodne i praktyczne rozwiązanie. Jednak odkryłam ich wadę - nie zawsze są pełnym przeniesieniem książki, raczej wersją edytowaną. Kupiłam okazyjnie kilka książek Ann Rice - od razu z taśmami/ płytami. Chciałam podszkolić się w wymowie, i tylko się wkurzałam, bo w wersji czytanej wyleciała większośc opisów.
Bardzo dużo przy odbiorze audiobooka zależy od czytającego. Swego czasu serię książeczek dla dzieci czytali na płytach z bodajże Wyborczej najbardziej znani polscy aktorzy. Dwie płyty były wpadkami - w pewnym wieku głos już po prostu starzeje się.

Jaki rodzaj książek czytasz najchętniej i o jakiej porze dnia?
Kiedy - o! to proste :D Zawsze i wszędzie :D
Czytam głównie fantastykę. Lubię rozrywkowe serie, które sięgają też po pytania o naturę naszych wyborów życiowych: Glen Cook, Andrzej Sapkowski, Jarosław Grzędowicz, Sergiej Łukanienko i Ewa Białołęcka.
Ostatnio sięgam coraz częściej po wizje społeczne - Richard Morgan, Neil Stephenson, Matthew Woodring Stover  i space opery - Petera F. Hamiltona zwłaszcza.

Jakiej książki nigdy nie dokończyłaś?
Nie tyle książki, co całości cyklu. Diuna. Frank Herbert popełnił wspaniałą wielowymiarową wizję ekologii, socjologii i politologii futurystycznej wspólnoty korporacji rodowych. Wykruszyłam się przy kolejnym tomie, chyba zaraz po Dzieciach Diuny. Za to teraz, ha! po latach, zbieram kolekcjonerskie wydanie z grafikami Siudmaka - ozdoba mojej biblioteczki. Oczywiście nadrabiam zaległości :)

... chwila prawdy dla kolejnych trzech osób w tym łańcuszku nadejdzie wkrótce :D
Są może chętni?
 
PZDR

1 komentarz:

Czy zostawisz ślad pod tym postem?